FRIHETSFORBUNDET
Livssynssamfunn Fra vedtektene: Frihetsforbundet er et livssynssamfunn basert på humanisme, personlig frihet og ytringsfrihet.
- Tilskuddstellende medlemmer
- 1 0242026
- Underenheter
- 1
Organisering
- Styreleder
- HELGE LURÅS
- Styreverv
- 3
- Underenheter
- 1
Kilde: Barne- og familiedepartementet – medlemstall · 2026
- 2019: 832 medlemmer
- 2020: 1 260 medlemmer
- 2022: 1 153 medlemmer
- 2023: 1 106 medlemmer
- 2024: 1 202 medlemmer
- 2025: 1 055 medlemmer
- 2026: 1 024 medlemmer
Registeropplysninger
- Stiftet
- 17. oktober 2018
- Registrert
- 14. nov. 2018
Medlemmer og tros-/livssynsstøtte
Livssyn. Medlemsgrunnlag og støtteordninger vises som separate, daterte kildeserier.
- Tilskuddstellende medlemmer
- 1 0242026
- Ordinær tros-/livssynsstøtte
- Ikke tilgjengelig2025
Utbetalingsstatus ikke dokumentert
Kilde: Barne- og familiedepartementet – medlemstall · 2026
- 2019: 832 medlemmer
- 2020: 1 260 medlemmer
- 2022: 1 153 medlemmer
- 2023: 1 106 medlemmer
- 2024: 1 202 medlemmer
- 2025: 1 055 medlemmer
- 2026: 1 024 medlemmer
Datadekning · Delvis dekning
Manglende treff betyr ikke null støtte, ingen eiendom eller ingen saker.
- Oversikten viser kildebelagte organisasjoner. Registrerte samfunn, juridiske enheter og gudshus er ulike størrelser.
- Manglende beløp betyr ukjent. Støtteformer, valutaer og uavstemte kilder summeres separat.
- Historiske sammenligninger følger det valgte utvalget av samfunn. Før 2021 viser ordinær trosstøtte bare statsandelen.
- Eiendomsopplysninger og utvalget av offentlige tilsynskilder er ikke dokumentert landsdekkende.
- Historisk statstilskudd for 2017, 2019, 2020 har et kildegrunnlag som ikke er godkjent for publisering. Årsbeløpene er foreløpig ikke tatt med.
- Statsforvalteren 2018: 2 tilskuddsrader mangler organisasjonskobling. Kjente beløp i disse radene: 730 878 kr. Radene inngår ikke i de viste støttebeløpene. Dette gjelder hele det importerte kildegrunnlaget.
1 registrert sted
Hovedenheten er den juridiske organisasjonen. Underenheter er registrerte virksomheter, arbeidssteder eller avdelinger med egne organisasjonsnumre, men er ikke selvstendige juridiske selskaper.
Inntekter og resultat
Søyler viser omsetning. Linjen viser hva som er igjen som årsresultat etter alle kostnader.
Balanse: hva eier de, og hvem skylder de penger?
Venstre side viser eiendeler. Høyre side viser hvordan de er finansiert (egenkapital + gjeld). Totalen er alltid lik på begge sider.
Eiendeler
Egenkapital + gjeld
Marginer over tid
Hvor mye sitter virksomheten igjen med per krone i omsetning? Høyere er bedre.
| Trend | 2021Last ned årsregnskap 2021 som PDF | 2022Last ned årsregnskap 2022 som PDF | 2023Last ned årsregnskap 2023 som PDF | 2024Last ned årsregnskap 2024 som PDF | 2025Last ned årsregnskap 2025 som PDF | Endring | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Omsetning | 51 tNOK | 31 tNOK | 2 tNOK | 7 tNOK | 64 tNOK | +814,3 % | |
| Driftsresultat | 28 tNOK | −123 tNOK | −80 tNOK | −90 tNOK | 19 tNOK | +121,1 % | |
| Årsresultat | 28 tNOK | −123 tNOK | −80 tNOK | −90 tNOK | 19 tNOK | +121,1 % | |
| Egenkapital | 339 tNOK | 216 tNOK | 136 tNOK | 46 tNOK | 66 tNOK | +43,5 % | |
| Sum gjeld | 0 kr | 0 kr | 0 kr | 0 kr | – | – | |
| Driftsmargin | 54,9 % | -396,8 % | -4000,0 % | -1285,7 % | 29,7 % | +102,3 % | |
| Egenkapitalandel | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 100,0 % | 0,0 % |
Kilde: Proff (tidligere innhentede data)
Kunngjøringer fra Brønnøysundregistrene
C/O Helge Lurås, Edelgranveien 16G
1356 BEKKESTUA
Registrerte endringer og signaler i kronologisk rekkefølge.
- Viste hendelser
- 2
- Kategorier
- 2
- Tidsrom
- 13. feb. 2025–25. apr. 2026
Årsregnskap 2025 innsendt
Godkjente årsregnskap